Steak Kültürü

İyi Mangal & Barbekü Özellikleri

Npicco Profesyonel Mangal ve Barbeküler Pişirme Sürecini Kontrol Altında Tutar

Mangallarımızın üstün kaliteli bileşenleri ve tasarımları size profesyonel ğişirme deneyimi sunuyor. Etin ve ön hazırlığında önemli olduğunu hatırlatmak isteriz. Asansörlü ve paslanmaz malzemelerle üretilen mangallarımız yoğun kullanımın olduğu mekanlarda başarılı sonuçlar sunuyor.

Mangalın keyifli ve lezzetli olmasının sırrı öncelikle etten geçiyor. İyi bir etin sırrı da doğru alışveriş. Hayvanın hangi kısmından et almanız gerektiğini bilmelisiniz. Etiniz taze ve kaliteli olmalı. Dana eti seviyorsanız bonfile ya da antrikot mangalda enfes olacaktır. Kuzu eti sevenler için ise kuzunun kaburgasından alınan kalem pirzola doğru bir seçimdir. Ayrıca et miktarını kişi sayısına göre ayarlamayı da ihmal etmeyin.

Mangalda pişecek etin tadını ve kıvamını tam anlamıyla yakalaması için marine etmelisiniz. Bunun için sirkeden süte çok farklı malzemeler kullanılabilir. Damak zevkinize göre kendi ideal marine sosunuzu hazırlayabilirsiniz. Ancak ne olursa olsun sos miktarını iyi ayarlamak çok önemlidir. Fazla marinasyon etin kıvamını bozup çok baskın bir tat yaratabilir. Yeterince marine edilmemiş etler ise yavan kalabilir.

Eti marine etmek için kullanabileceğiniz malzemeler soğan suyu, domates, süt, yoğurt, kefir, limon, sirke, maden suyu olabilir. Yapılarında asit içeren bu malzemeler etteki proteinle reaksiyona girer ve eti yumuşatır. Yoğurt, süt, kefir, krema gibi süt bazlı malzemeler içlerinde çeşitli bakteriler ile bol miktarda yağ da bulunduğu için çok daha iyi sonuç verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir